Електронен портал на Община Ихтиман : Новини и събития

<< ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

[28.03.2012]

КРОС „ПЪРВА ПРОЛЕТ” ДОНЕСЕ 10 МЕДАЛА ЗА ИХТИМАНСКИТЕ ЛЕКОЕТЛЕТИ

На 22 март в Борисовата градина в София се проведе лекоатлетически крос „Първа пролет” от веригата кросове и шосейни пробези „София – 21 век”, включени в календара на Българската федерация по лека атлетика.

Състезанието премина при много добра организация от страна на домакините. Участваха отбори от цялата страна.

Лекоатлетите от лекоатлетически клуб „Маратон” Ихтиман се представиха изключително успешно като завоюваха 10 медала. В групата на най-малките, на 1000 метра при много силна конкуренция Антон Георгиев завоюва сребърен медал. В същата група /до 13 години/ лекоатлетическия клуб спечели комплексно второ място при момичетата и момчетата с още 7 медала.

В групата до 16 години Емил Кирилов спечели сребърен медал на 1000 метра. Малко не достигна на нашия състезател да стане шампион.

При юношите старша възраст, на бягането на 2000 метра премина много драматично. Участваха добре подготвени лекоатлети от столичните клубове „Юнивърсъл”, „Класа” и др.Наред с тях участва и Богомил Георгиев, който с много добро темпо по разстоянието и много силен финален спринт спечели бронзов медал.

На състезателите от лекоатлетически клуб „Маратон” предстоят още състезания през следващите месеци. Надяваме се, че под ръководството на своята треньорка Цвета Минкина те ще завоюват нови победи.Радващо е, че много деца желаят да тренират лека атлетика.