Електронен портал на Община Ихтиман : Новини и събития

<< ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

[28.03.2011]

ПОВЕЧЕ ОТ 100 МЕДАЛА СПЕЧЕЛИХА БИАТЛОНИСТИТЕ ЗА ЕДИН СЕЗОН

Лятно държавно състезание по биатлон в Троян

В спринта и преследването еднолични лидери бяха Мариела Георгиева и Гергана Велкова. Второ място завоюваха София Величкова, Анина Тошева и Христо Колев.

Зимно държавно първенство в Белмекен

На първо място в спринта, преследването и индивидуалния старт София Величкова е републикански шампион, Мариела Георгиева е с 3 втори места. Общо в индивидуалните стартове бяха завоювани 3 първи места, 9 втори и 5 трети места. Участвахме с 7 щафети, от които 2 – с първи места, 4 – с втори места, и само една щафета е трета.

Купа „Ком”

В спринта и индивидуалния старт Гергана Велкова спечели първите места, Георги Баташки се класира на първо място при спринта. Бяха завоювани 6 втори места – Мариела Геогиева – 2, София Величкова – 2, Иванела Илиева – 1 второ място, Христо Колев остана втори в спринта. Третите места общо са 5.

Купа „Самоков”

Две първи места за Гергана Велкова, първо място за Георги Баташки, първо място и за Светозар Терзийски. Завоюваните втори места бяха 7, а третите места – 4. Отборът спечели купа „Самоков”. След СК „Биатлон и ски бягане” – Стамболово са Паничище и Самоков, традиционно силни отбори, до появата на пистите на състезателите от нашия отбор.

В състезанието по биатлон за сезона бяха извоювани 14 първи места, 27 – втори, и 14 – трети. Най-добре се представи Гергана Велкова – 6 първи места, 2 – втори и 1 – трето. След нея София Величкова с три първи и пет втори места. Трета е Мариела Георгиева с 2 първи и 7 втори места. От мъжката гарнитура води Георги Баташки с 2 първи, 2 – втори и 1 – трето място. След него е Светозар Терзийски с 1 първо, 2 – втори и 1 трето място.

Децата от спортния клуб за пръв път взеха участие и в ски бягането, където спечелиха две купи – купа „Сапарева баня” и купа „Село Стойките”.

За купа”Сапарева баня” се отличи София Величкова с първо място, а Гергана Велкова и Славея Иванова – с втори места, Мариела Георгиева и Анина Тошева с трети места. В състезанието „Млад бегач” в Банско Мариела и София се класираха на първо място, а Георги Баташки и Славея Иванова завоюваха вторите места, Анина Тошева и Христо Колев – на трето място.

Държавното първенство в Узана, Габрово, в отборното класиране на първа място за момичета старша са София Величкова и Славея Иванова. Второ място за юноши младша – Христо Колев и Светозар Терзийски; второ място за девойки младша – Мариела Георгиева и Гергана Велкова, второ място и за момчета младша – Петър Младенов и Виктор Йорданов. В свободния стил на същото състезание първите места отново са за Мариела Георгиева и Славея Иванова, второ място за София Величкова, Иванела Илиева и Петър Младенов и трето място за Георги Баташки.

За купа „Стойките” в класическия стил първи места извоюваха Георги Баташки, Петър Младенов, Гергана Велкова, Славея Иванова. Второ място остана отново в нашия отбор - за София Величкова и трето място за Ивелина Димитрова и Иванела Илиева. В състезанията по ски бягане бяха завоювани 15 първи места, 15 втори и 12 трети места.

Общо от ски бягането и биатлона има 98 индивидуални медала, от които 29 – първи места, 42 – втори, и 27 – трети. При щафетите – 2 първи места, 4 - втори и 1 – трето място.

Цялостната подготовка на децата се водеше от треньорите Панайот Терзийски и Момчил Добрев. Неизброимите медали и двете купи показват непрекъснатия възход на тренираните от тях спортисти. Всеки следващ сезон те носят все повече отличия, намесват се сериозно при разпределението на медалите, като рядко допускат сред медалистите други състезатели освен съотборници.