Електронен портал на Община Ихтиман : Новини и събития

<< ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

[07.02.2008]

УСПЕШЕН СТАРТ НА БИАТЛОНИСТКАТА ИРИНА НИКОЛОВА ОТ СТАМБОЛОВО

Ирина Николова е състезателка по биатлон в дружество “Еледжик” – Ихтиман. На първото за сезона състезание, проведено в Словакия, град Осърбле, тя се състезаваше в националния отбор за девойки. Ирина разказва за оспорваното състезание: “Ние бяхме пети във временното класиране, когато при последната стрелба от положение прав аз излязох без наказателни точки, без допълнителни обиколки и изведох отбора на България на трето място в щафетата. След нас останаха отборите на водещи сили в този спорт като Русия, Норвегия, Франция, Италия.

На световното първенство за девойки в Германия, в Руполдинг ,станах 66-та в индивидуалното класиране от 103 участника. Това ми е първото участие в световно първенство, а имах само двумесечна подготовка. Знаех, че другите състезатели са с целогодишна подготовка. Но това не ми попречи да се състезавам уверено. Така постигнахме добро класиране в щафетата - 11 място. След нас останаха отборите на САЩ, Словакия, Казахстан. “

Сега предстои лагер за подготовка в Боровец и отговорни състезания за европейската купа.