Електронен портал на Община Ихтиман : Новини и събития

<< ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

[01.06.2014]

ДЕЦАТА НА „БОТЕВ” СА ШАМПИОНИ ПО ФУТБОЛ НА СОФИЙСКА ОБЛАСТ

Завърши футболната 2013 – 2014 година за деца на Софийска област. Победители в първа и втора група станаха „Рилски спортист” – Самоков и ОФК „Ботев 1921” – Ихтиман. Така тези два отбора трябваше в директен двубой да определят областния първенец.

Срещата се проведе на неутрален терен – в Костенец. Мачът започна с първоначален натиск на „Рилски спортист”, чиито състезатели са ученици в спортното училище в Самоков.

Момчетата на „Ботев” бързо се окопитиха и изравниха играта, а в средата на полувремето наложиха и териториално превъзходство, което беше материализирано с два гола – 2:0 за Ихтиман. Второто полувреме отново започна със силен натиск на „Ботев” и резултатът набъбна на 3:0, но попадението беше отменено заради доста спорна засада. Ихтиманските играчи продължиха да диктуват събитията на терена, но в края на мача „Рилски спортист” върна един гол след далечен удар.

Така краят дойде при резултат 2:1 за „Ботев 1921” и нашите малки състезатели станаха съвсем заслужено шампиони по футбол за деца на Софийска област.

На снимката

Прави: П. Паунов - треньор, А. Касабов, Д. Йорданов, А. Симеонов, И. Иванов, Б. Симеонов, Б. Радев, К. Петков, Г. Илиев – зам.-кмет на Община Ихтиман

Клекнали: А. Касабов, Е. Динев, Ст. Юруков, Г. Бонев, Т. Данков, С. Страхилов, Б. Димов