Електронен портал на Община Ихтиман : Новини и събития

<< ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

[21.05.2013]

САМБОТО В ИХТИМАН СЕ ЗАВЪРНА

Самбото в Ихтиман се завърна след 20 годишно прекъсване. Със златен медал още в първата си година след възстановяването на школата по Самбо и Джудо, спортистите с треньор Иван Докторов завоюваха приз за града ни. На 20 и 21. 04. 2013 г. се проведе поредното състезание по Самбо Държавен личен шампионат, в което отборът ни взе участие с 10 състезатели, при юношите младша възраст с двама човека - Борислав Христов в категория 71 кг и Спартак Соколов в категория 38 кг. При децата участвахме с останалите осем човека, от които две момичета Михаела Минкина 52 кг и Елена Кисимова 38 кг. Златния медал за нашия отбор извоюва Елена Кисимова, която във финалната среща разгроми своята противничка с 12:0 точки и с явно превъзходство стана шампион на България в своята категория и възраст. В останалите срещи имахме шанс за още 4 медала, но Михаела Минкина, Мартин Беличански, Северин Кисимов и Ангел Драганов отстъпиха по рутина и неопитност, като малко не им достигна да се качат на подиума за медали. Останалите млади спортисти взели участие са: Марк-Антоний Митев 30 кг, Илиян Кръстев 32 кг, Мартин Беличански 35 кг, Калин Миладинов 35 кг, Северин Кисимов 38 кг и Ангел Драганов 62 кг.

Изминалата спортна година донесе както призове, така и разочарования на нашите състезатели, но за една година тренировки и като първа година на републикански състезания треньорът Иван Докторов е доволен от своите състезатели и нека не забравяме, че те сега започват да прохождат в бойните спортове и тепърва ще завоюват призове и медали. Нека им пожелаем успех, по-малко контузии и да продължат традициите по самбо в града ни!